مهر 3, 1400

ساعت کاری 09:00-21:00

تاریخ آخرین بروزرسانی 1400/06/15

مشهد ،بلوار وکیل آباد ،ابتدای زیرگذر کوثر ،بین وکیل آباد 13 و 15

05136039545 – 05136039565

درمان تحریک مغناطیسی فرا جمجمه ای

تحریک مغناطیسی مغز(rTMS)

روش درمانی rTMS به واسطه میدان مغناطیسی که ایجاد میکند، نورون های عصبی را تحریک کرده و موجب فعالیت نورون های عصبی قسمت مدنظر از مغز می شود. روش درمانی فوق برای هر بیمار می تواند منحصر به فرد باشد. میدان مغناطیسی که توسط روش rTMS ایجاد می شود بدون ایجاد هیچ گونه حس نامطلوبی می تواند در سلولهای هدف در مغز جریان ایجاد کند  و روند بهبودی درمان را تسهیل نماید.rTMS  معمولاً برای درمان افسردگی شدید و بیمارانی که به دارو درمانی پاسخ مطلوبی نمی دهند و مقاومت دارند، استفاده می‌شود.

 

شایان ذکر است که روش درمانی rTMS  با حداقل عوارض جانبی همراه است، شایعترین عارضه شناسائی شده در روش فوق، سردرد است. و زمان جلسات افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و تحت تاثیر متغییرهای مانند نوع بیماری، سن بیمار، جنسیت و شدت بیماری و…. قرار دارد ولی به طور میانگین معمولا زمان هر جلسه rTMS به عنوان روش انتخابی درمانی 30 دقبقه می باشد.

کاربردهای درمانی تحریک مغناطیسی مغز(rTMS):

تحریک مغناطیسی مغز در بهبودی و درمان اختلالاتی از جمله:

 افسردگی، اضطراب، وسواس، سردردهای میگرنی، پارکینسون و دردهای مزمن مؤثر می باشد. روش درمانی rTMS توسط اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان بیماران افسردگی اساسی در سال ۲۰۰۸ ، برای درمان میگرن در سال ۲۰۱۲  و در سال ۲۰۱۸ برای درمان وسواس مورد پذیرش و تائید قرار گرفته است.

 

پرسش و پاسخ آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید