کلینیک تخصصی مهر رضوی مجهز به دپارتمان‌های تخصصی برای درمان انواع مشکلات و بیماری‌ها است. این مرکز شامل شش دپارتمان تخصصی است و در هرکدام از این دپارتمان‌ها خدمات ویژه‌ای به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود.

● دپارتمان درمان‌های تکنولوژیک

خدمات این بخش بر پایه‌ی استفاده از دستگاه‌های به روز و پیشرفته در زمینه تشخیص‌های بالینی و ارتقای توانایی‌های مغز ارائه می‌شود.

● دپارتمان روانپزشکی

فعالیت این دپارتمان از کلینیک تخصصی مهر رضوی مربوط به تشخیص بیماری‌های روانپزشکی با استفاده از دارو و سایر روش‌های جدید است.

● دپارتمان روانشناختی

خدمات این دپارتمان تمام فعالیت‌های روانشناسی از موضوع خانواده، تحصیلی و بالینی گرفته تا روانشناسی با تخصص نورتراپیست را شامل می‌شود.

● دپارتمان مغز و اعصاب

این بخش خدماتی در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات و بیماری‌های مغزی همچون سکته مغزی، آلزایمر، MS، پارکینسون، تشنج، صرع، مننژیت، بیماری‌های ستون فقرات و … ارائه می‌دهد.

● دپارتمان باشگاه مغز

در این دپارتمان روش‌هایی برای تقویت مغز و سیستم عصبی و ارتقای عملکردهای شناختی با کمک نرم‌افزارهای مخصوص ارائه می‌شود. مراجعه کنندگان این بخش معمولا کودکان و نوجوانان هستند.

● دپارتمان آموزش

این دپارتمان دوره‌های آموزشی عمومی برای هر قشری از جامعه در زمینه‌های مختلف زندگی و دوره‌های تخصصی برای دانشجویان و متخصصین مغز و اعصاب را توسط اساتید برتر در کلینیک تخصصی مهر رضوی برگزار می‌کند.

خدمات تخصصی

خدماتی که در کلینیک تخصصی مهر رضوی به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود کاملا تخصصی هستند و زیرنظر متخصصان انجام می‌شوند. خدمات تخصصی این مرکز شامل بیوفیدبک، تحریک الکتریکی مغز، تحریک مغناطیسی مغز و ارزیابی نقشه مغزی است. هریک از این خدمات برای مشکلات و بیماری‌های خاصی که توسط پزشک متخصص تشخیص داده شده ارائه می‌شوند.

بیوفیدبک (Biofeedback) : بیوفیدبک یک روش درمانی بازخوردی است. در این روش با استفاده از ابزارهای الکترونیک و الکترومکانیک ارتباطی بین مغز و بدن برقرار می‌شود. سپس اطلاعات ثبت شده به سه روش عضلانی، دمای پوست و تنفسی به فرد بازگردانده شده و کنترل علائم آموزش داده می‌شود.

تحریک الکتریکی مغز (tDCS) : در این روش درمان غیرتهاجمی، بخش کانونی مغز توسط جریان الکتریکی ضعیف تحریک می‌شود. tDCS برای افرادی که مبتلا به پارکینسون، میگرن، افسردگی، سردرد مزمن، وزوز گوش و اختلالات اضطرابی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحریک مغناطیسی مغز (rTMS) : این روش برای بیماری‌هایی همچون پارکینسون، میگرن، وسواس، اضطراب و افسردگی کاربرد دارد. با ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف سر و تحریک نورون‌های عصبی، فعالیت نورون‌ها و سلول‌های هدف را بهبود می‌بخشند.

ارزیابی نقشه مغزی (QEEG) : این روش برای بررسی عملکرد مغز و تشخیص دقیق اختلالات بکار می‌رود. با ارزیابی نقشه مغزی می‌توان تمام مشکلات اعم از اوتیسم، اختلال دوقطبی، بیش فعالی، مشکل در یادگیری و … را تشخیص داده و درمان کرد. این کار با استفاده از کلاه EEG و یا نوار مغزی انجام می‌شود.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم

موفق به دریافت پاسخ سوال تان نشدید؟

با واحد تریاژ(راهنمای مراجعین و بیماران) ما در ارتباط باشید تا بلافاصله پاسختان را دریافت کنید