دپارتمان های تخصصی

کلینیک تخصصی مهر رضوی مجهز به دپارتمان‌های تخصصی برای درمان انواع مشکلات و بیماری‌ها است. این مرکز شامل شش دپارتمان تخصصی است و در هرکدام از این دپارتمان‌ها خدمات ویژه‌ای به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود.

● دپارتمان درمان‌های تکنولوژیک

خدمات این بخش بر پایه‌ی استفاده از دستگاه‌های به روز و پیشرفته در زمینه تشخیص‌های بالینی و ارتقای توانایی‌های مغز ارائه می‌شود.

● دپارتمان روانپزشکی

فعالیت این دپارتمان از کلینیک تخصصی مهر رضوی مربوط به تشخیص بیماری‌های روانپزشکی با استفاده از دارو و سایر روش‌های جدید است.

● دپارتمان روانشناختی

خدمات این دپارتمان تمام فعالیت‌های روانشناسی از موضوع خانواده، تحصیلی و بالینی گرفته تا روانشناسی با تخصص نورتراپیست را شامل می‌شود.

● دپارتمان مغز و اعصاب

این بخش خدماتی در زمینه پیشگیری، تشخیص و درمان اختلالات و بیماری‌های مغزی همچون سکته مغزی، آلزایمر، MS، پارکینسون، تشنج، صرع، مننژیت، بیماری‌های ستون فقرات و … ارائه می‌دهد.

● دپارتمان باشگاه مغز

در این دپارتمان روش‌هایی برای تقویت مغز و سیستم عصبی و ارتقای عملکردهای شناختی با کمک نرم‌افزارهای مخصوص ارائه می‌شود. مراجعه کنندگان این بخش معمولا کودکان و نوجوانان هستند.

● دپارتمان آموزش

این دپارتمان دوره‌های آموزشی عمومی برای هر قشری از جامعه در زمینه‌های مختلف زندگی و دوره‌های تخصصی برای دانشجویان و متخصصین مغز و اعصاب را توسط اساتید برتر در کلینیک تخصصی مهر رضوی برگزار می‌کند.

خدمات تخصصی

خدماتی که در کلینیک تخصصی مهر رضوی به مراجعه کنندگان ارائه می‌شود کاملا تخصصی هستند و زیرنظر متخصصان انجام می‌شوند. خدمات تخصصی این مرکز شامل بیوفیدبک، تحریک الکتریکی مغز، تحریک مغناطیسی مغز و ارزیابی نقشه مغزی است. هریک از این خدمات برای مشکلات و بیماری‌های خاصی که توسط پزشک متخصص تشخیص داده شده ارائه می‌شوند.

بیوفیدبک (Biofeedback) : بیوفیدبک یک روش درمانی بازخوردی است. در این روش با استفاده از ابزارهای الکترونیک و الکترومکانیک ارتباطی بین مغز و بدن برقرار می‌شود. سپس اطلاعات ثبت شده به سه روش عضلانی، دمای پوست و تنفسی به فرد بازگردانده شده و کنترل علائم آموزش داده می‌شود.

تحریک الکتریکی مغز (tDCS) : در این روش درمان غیرتهاجمی، بخش کانونی مغز توسط جریان الکتریکی ضعیف تحریک می‌شود. tDCS برای افرادی که مبتلا به پارکینسون، میگرن، افسردگی، سردرد مزمن، وزوز گوش و اختلالات اضطرابی هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تحریک مغناطیسی مغز (rTMS) : این روش برای بیماری‌هایی همچون پارکینسون، میگرن، وسواس، اضطراب و افسردگی کاربرد دارد. با ایجاد میدان مغناطیسی در اطراف سر و تحریک نورون‌های عصبی، فعالیت نورون‌ها و سلول‌های هدف را بهبود می‌بخشند.

ارزیابی نقشه مغزی (QEEG) : این روش برای بررسی عملکرد مغز و تشخیص دقیق اختلالات بکار می‌رود. با ارزیابی نقشه مغزی می‌توان تمام مشکلات اعم از اوتیسم، اختلال دوقطبی، بیش فعالی، مشکل در یادگیری و … را تشخیص داده و درمان کرد. این کار با استفاده از کلاه EEG و یا نوار مغزی انجام می‌شود.

 واحد تحقیق و توسعه کلینیک تخصصی مهر رضوی