مهر 3, 1400

ساعت کاری 09:00-21:00

تاریخ آخرین بروزرسانی 1400/06/15

مشهد ،بلوار وکیل آباد ،ابتدای زیرگذر کوثر ،بین وکیل آباد 13 و 15

05136039545 – 05136039565

رویکرد جدید جهت درمان اختلال دوقطبی

استفاده از درمان دوقطبی با نوروفیدبک روش درمانی جدید و مناسبی برای اختلال دوقطبی در بیماران است. اختلال دوقطبی در افراد موجب شخصیتی کاملا دو گانه در طول زندگی شان می‌شود و فرد برای ادامه زندگی حتما به درمان نیاز پیدا می کند.

استفاده از روش نوروفیدبک با دستورات جدید تنظیمی مخصوص بیماران دوقطبی، نوید درمان با کمک خود تنظیمی مغزی را به آن‌ها می دهد.

اگرچه اختلال دوقطبی یک بیماری مادام العمر است، اما به این معنی نیست که فرد به طور کامل و تا آخر عمر ناتوان می‌شود. راه‌های درمانی زیادی مانند دارو درمانی، جلسات پزشکی، مشاوره روانشناسی و… است، که می تواند آنها را به زندگی طبیعی برگرداند و در مدیریت خلق و خوی به آنها کمک کند.

هر چند درمان رایج برای این اختلالات استفاده از داروهای آنتی سایکوتیک است، مصرف طولانی مدت این داروها دارای عوارض جانبی متعددی است که سبب اختلال در عملکردهای شناختی شده و تأثیر کافی بر علائم منفی بیماری ندارند.

همچنین در بسیاری مواقع داروهای ضدافسردگی برای درمان اختلال دوقطبی به‌کار می‌رود، که مطالعات جدید کارایی این دیدگاه را در درمان اختلال دوقطبی مورد چالش قرار داده و این نگرانی وجود دارد که این داروها باعث تحریک یک دوره شیدایی در شخص ‌شود.

پرسش و پاسخ آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید