مهر 3, 1400

ساعت کاری 09:00-21:00

تاریخ آخرین بروزرسانی 1400/06/15

مشهد ،بلوار وکیل آباد ،ابتدای زیرگذر کوثر ،بین وکیل آباد 13 و 15

05136039545 – 05136039565

معرفی درمانگاه چند تخصصی مهر رضوی

درمانگاه مهررضوی با بهرگیری از آخرین پیشرفت های فناوری در زمینه درمان(مجهز به دپارتمان درمان های تکنولوژ)، آموزش و پژوهش، برای درمان مراجعین، بیماران و برگزاری کارگاه های آموزشی جهت متخصصین (مغزو اعصاب، روانپزشکان و روانشناسان) و همچنین ایجاد فرصت های پژوهشی(چاپ مقالات، تالیف و ترجمه کتب، تولید نرم افزارهای شناختی در دو سطح بالینی و خانگی) برای دانشجویان رشته های فوق با هدف توسعه علوم اعصاب و گسترش فعالیت های فوق در شرق کشورفعالیت دارد.

در، درمانگاه فوق بیماران بصورت چندجانبه توسط متخصصین حوزه های مرتبط با سیستم عصبی و با استفاده از سخت افزارها و نرم افزار های درمانی تکنولوژیک (درمان های دارویی، درمان های روانشناختی و درمان های تکنولوژیک) مورد درمان قرار می گیرند.

که شامل دپارتمان های ذیل می باشد:

  • دپارتمان چکاپ مغز(پایش سلامت)
  • دپارتمان مغز و اعصاب (نورولوژی)
  • دپارتمان جراحی مغز و اعصاب
  • دپارتمان اعصاب و روان(روانپزشکی)
  • دپارتمان روانشناختی
  • دپارتمان درمان های تکنولوژیک
  • دپارتمان باشگاه مغز(ارتقاء عملکرد مغز/توانبخشی شناختی)
  • دپارتمان آموزش

خدمات دپارتمان “چکاپ مغز” پایش فعالیت های روانشناختی و فیزیولوژی سیستم عصبی، بیماران مراجعه کننده به درمانگاه می باشد، که این امر توسط ابزارهای تشخیصی مانند QEEG,EEG,ClinicalQ, IVA,CANTAB,Vinna و ابزارهای روانشناختی صورت می پذیرد که در 3 سطح “نرمال”، “فراتر از نرمال یا استعدادیابی” و “غیرنرمال” جهت هر مراجع نیمرخ روانی و فیزیولوژی ترسیم می گردد و بعد از ترسیم نیمرخ روانی و تشخیص گذاری توسط تیم متخصص، فرد وارد پروسه درمانی می گردد.                                               

خدمات “دپارتمان روانپزشکی” تشخیص و درمان داروئی افراد مبتلا به بیماری روانپزشکی به تفکیک کودک و نوجوان، بزرگسال و میانسال در درمانگاه تخصص مهر رضوی به تفکیک بر عهده روانپزشکان متخصص هر حیطه می باشند. روانپزشکان متخصص همه علائم ذهنی و جسمی بیمار را به کمک مصاحبه بالینی، و ابزارهای تکنولوژیک مانند نقشه مغزی، ClinicalQ، EEG و……  ارزیابی و به کمک روش های فوق تشخیص گذاری می کنند، از آنجائی که روانپزشکان در درمانگاه مهر رضوی بصورت تک تخصصی مراجعین را ویزیت می کنند یک درک عمیق از سلامت جسمی و روانی و چگونگی تاثیر آ نها بر یکدیگر در حیطه مورد نظر دارند.

در درمانگاه مهر رضوی با توجه به مجهز بودن درمانگاه به دپارتمان درمان های تکنولوژیک، روانپزشکان علاوه بر روش های داروئی ازروش های درمانی دیگر مانند درمان  TDCS یا تحریک جریان مستقیم مغز، نوروفیدبک، بیوفیدبک، HEG  و….. جهت درمان استفاده می کنند.

خدمات “دپارتمان روان شناختی” ارائه خدمات روان شناختی بصورت تک تخصصی به گروه های هدف می باشد، که این دپارتمان از روان شناسان با تخصص های همچون روان شناس خانواده یا خانواده درمانگر(جهت ارائه خدمات به افراد دارای مشکلات زوج)، روان شناس بالینی (جهت ارائه خدمات به افراد دارای تشخیص بالینی)، روان شناس سلامت(جهت ارائه خدمات به افراد با تشخیص اختلالات روان حاصل بیماری های جسمانی)، روان شناس با تخصص نورتراپیست(جهت ارائه خدمات بر پایه درمان های تکنولوزیک به افراد دارای تشخیص بالینی)، روان شناس با تخصص سکس تراپ(جهت ارائه خدمات به افراد دارای اختلالات جنسی)، روان شناس تحصیلی(جهت ارائه خدمات به افراد با مشکلات تحصیلی)، روان شناس با تخصص بازی درمانی (جهت ارائه خدمات به کودکان با تشخیص بالینی)، روان شناس شناختی(جهت ارائه خدمات در باشگاه مغز به افراد با تشخیص بالینی و نرمال)تشکیل یافته است.

خدمات دپارتمان “درمان های تکنولوژیک” استفاده از بروزترین دستگاه ها درمانی در حیطه علوم اعصاب جهت ارائه خدمات درمان بروز و جامع  می باشد، که در این بخش از دستگاه های درمانی مبتنی بر تکتولوژیک مانند Neurofeedback, biofeedback, rTMS, TDCS,……… استفاده می گردد. در این بخش از افراد روانشناس مسلط به حیطه درمان های تکنولوزیک استفاده می گردد تا علاوه بر ارائه خدمات درمانی مبتنی بر تکنولوژی، همزمان به ارائه خدمات رواندرمانی نیز بپردازند.

خدمات دپارتمان “باشگاه مغز” ارئه روش های تقویت سیستم عصبی با کمک نرم افزارهای ارتقا عملکردهای شناختی که بر پایه روش های تکنولوژیک به افراد نرمال و افرادی که تشخیص بالینی دریافت نموده اند، می باشد، گروه هدف نرمال “باشگاه مغز” کودکان نرمالی می باشند که قصد ارتقا فعالیت های شناختی و کارکردی مغز را دارند و گروه هدف بالینی “باشگاه مغز” کودکانی می باشند که تشخیص بالینی از متخصصین دریافت نموده اند، همچنین “باشگاه مغز” به عنوان یک دوره آموزشی به خانواده ها جهت استفاده کودکانشان بصورت دورهای آموزشی عملکردهای شناختی مغز، معرفی و ثبت نام می گردد. کودکان در “باشگاه مغز” در سه دوره “دوره اول کودکی” از سن 4 الی 6 سال و “دوره کودکی” از سن 7 الی 9 سال و “دوره نوجوانی” از سن 10 الی 14 سال، می باشند. که هر دوره شامل سه سطح 1، 2و 3 می باشد، فرد بعد از اموزش در سطح مورد نظر و گذروندن آزمون پایانی می تواند وارد سطح بعدی گردد و در پایان هر سطح گواهی تائید برای کودک صادر می گردد.

همچنین باشگاه مغز دورهایی را بصورت رقابتی در استان خراسان برگزار می نماید و از افرادی که تمایل دارند بخواهد تا وارد یکدوره رقابتی در سطح فعالیت های شناختی(حافظه، تمرکز، هوش، قدرت حل مسئله، قدرت تصمیم گیری و…..) گردند، ثبت نام بعمل می آورد و در نهایت افراد برتر معرفی و جوایز و گواهی بصورت لوح اهدا گردد.

خدمات ” دپارتمان آموزش” ارائه دورهای آموزشی در دو سطح تخصصی و عمومی می باشد. در دوره ای آموزشی تخصصی گروه هدف متخصصین و دانشجویان رشته های مرتبط با سلامت مغز و روان می باشد که در این دوره های سعی بر استفاده از اساتید دانشگاه های مرجع و اساتید به نام در حوزه های روش های درمانی و ارزیابی روانشناسی، روش های درمانی و ارزیابی تکنولوژیک، می باشد و همچنین در دوره های آموزشی عمومی گروه هدف، عموم افراد جامعه، که در حوزه های مختلف احساس نیاز به دوره های آموزشی مانند (فنون تربیت کودک و……..) می نمایند، می باشند. که در زمینه فوق نیز سعی بر استفاده از اساتید با تجربه و بنام که در نزد عموم جامعه دارای جایگاه مطلوبی می باشند،است.

خدمات دپارتمان “مغز و اعصاب” ارائه خدمات داروئی و مشاوره ای در حیطه بیماری های مغز و اعصاب داخلی مانند سکته مغزی، MS، پارکیـنسون،بیمـاری های ستون فـقرات،الزایمر، بی حسی اندام ها، سـردردها، سرگیـجه، تـشنـج ها، صـرع، فـراموشی، اختلالات حـافظه، گزگز دست و پـا،کمر درد،لـرزش بدن، مشکلات خواب،مننژیت،نوروپاتی،میوپاتی، می باشد.

خدمات دپارتمان “جراحی مغز و اعصاب” ارائه خدمات داروئی و مشاوره ای و جراحی های سرپائی در حیطه بیماری های مغز و اعصاب مانند اختلال ستون فقرات، تنگی کانال نخاع کمری، کمردرد، کرانیوسینوستوز یا اختلالات شکل جمجمه، تومور های مغزی، تومور های نخاع، لیز خوردگی مهره یا اسپوندیلولیستزیس، دژنراتیو گردن، فتق دیسک بین مهره ای کمری، درد گردن، تومور های مغزی کودکان، اختلال ستون فقرات کودکان و…… می باشد.

پرسش و پاسخ آنلاین
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید