LogoText500
کلینیک روانشناسی

کلینیک روانشناسی

در کلینیک روانشناسی به افرادی که در زمینه های فردی مثل افرادی که ممکن است مبتلا به اختلالاتی مثل افسردگی، اضطراب، وسواس ، تحصیلی و…. شده باشند از طریق جلسات رواندرمانی و مشاوره و ارائه فنون به بهبودی اختلالات باجنبه روانشناختی می پردازد. همچنین به افرادی که در زمینه ارتباط بین فردی مانند اختلالافات بین زوجین، اختلافات بین خانواده و فرزند به علت دوره های رشدی فرزند، اختلافات بیا اعضای خانواده،سردی جنسی کمک می کنند. متخصصین کلینیک تخصصی مهر رضوی با بررسی کردن رفتار و افکار افراد می‌توانند مشکلات را تشخیص دهند. راه‌حل‌هایی را بر اساس فنون روانشناختی برای هرکدام ارائه می‌دهد.

هدف دپارتمان “روان شناختی” در درمانگاه تخصصی مغزواعصاب و روانشناختی مهر رضوی ارائه خدمات روان شناختی به‌صورت تک تخصصی به گروه های هدف می باشد، که این دپارتمان از روان شناسان با تخصص های همچون روان‌شناس خانواده یا خانواده درمانگر(جهت ارائه خدمات به افراد دارای مشکلات زوج)، روان‌شناس بالینی (جهت ارائه خدمات به افراد دارای تشخیص بالینی)، روان‌شناس سلامت(جهت ارائه خدمات به افراد با تشخیص اختلالات روان حاصل بیماری های جسمانی)، روان‌شناس با تخصص نورتراپیست(جهت ارائه خدمات بر پایه درمان های تکنولوزیک به افراد دارای تشخیص بالینی)، روان‌شناس با تخصص سکس تراپ(جهت ارائه خدمات به افراد دارای اختلالات جنسی)، روان‌شناس تحصیلی(جهت ارائه خدمات به افراد با مشکلات تحصیلی)، روان‌شناس با تخصص بازی درمانی (جهت ارائه خدمات به کودکان با تشخیص بالینی)، روان‌شناس شناختی(جهت ارائه خدمات در باشگاه مغز به افراد با تشخیص بالینی و نرمال)تشکیل یافته است.

برخی از این تخصص ها به اختصار باز می گردند تا شما بهتر و راحت تر بتوانید با متخصصی که می تواتد به شما کمک کند ارتباط بگیرید.

تخصص های کلینیک روانشناسی مهر رضوی

  • تخصص بالینی : این تخصص مربوط به رفتارهای غیرعادی و مشکلات روانی است. اختلالاتی همچون بیش فعالی، استرس، افسردگی، مشکل در یادگیری و ناسازگاری فکری و عاطفی را درمان می‌کند.
  • مشاوره‌ای : همه افراد موقعیت‌های پر استرس و دوراهی‌های سختی را در زندگی تجربه می‌کنند. این بخش از روانشناسی با ارائه مشاوره، تصمیم‌گیری و حل مشکلات را برای افراد آسان‌تر می‌کند.
  • خانواده : مشکلات زوج‌ها، شکست در روابط عاطفی و صمیمانه، انتخاب همسر، طلاق و همه موارد مربوط به مسائل خانوادگی توسط این متخصص برطرف می‌شوند.
  • تحصیلی : با ارائه برنامه‌های مناسب کیفیت تحصیلی را افزایش داده و مشکلات مربوط به آن را حل می‌کند. مشاوره‌های قبل از کنکور، انتخاب رشته، افت تحصیلی و … به این تخصص مربوط هستند.
  • شناختی : عملکرد مغز را در بخش‌های مختلف مثل هوش، تمرکز، حافظه و … بررسی کرده و به ارتقای آن در افراد نرمال و افرادی با تشخیص بالینی کمک می‌کند.
  • نورتراپیست : این بخش از روانشناسی اختلالات بالینی مثل وسواس، بیش فعالی، افسردگی، اضطراب، مشکلات رفتاری و اختلال در یادگیری را با استفاده از روش‌های تکنولوژیک درمان می‌کند.
  • سکس تراپ : افرادی که از اختلالات و مشکلات جنسی چه در رابطه زناشویی و چه در مجردی رنج می‌برند به این پزشک مراجعه می‌کنند.

ویژگی های یک روانشناس حرفه ای و خوب

یک روانشناس خوب باید شنونده‌ی خوبی باشد و صادقانه و به دور از قضاوت با مراجعه کننده ارتباط برقرار کند. این متخصص رفتار و گفتار سنجیده‌ و درک درستی از اتفاقات دارد و باید رازدار مراجعه کنندگان باشد. زمانی که به کلینیک روانشناسی مهر رضوی مراجعه می‌کنید لازم است مشکلات خود را فارغ از هرگونه استرس و همانطور که وجود دارد بیان کنید. متخصصین این دپارتمان با استفاده از تکنیک های مشاهده، ارزیابی و تست های مخصوص، میتوانند بهترین و موثرترین راهکار را بیان کنند.

یک روانشناس حرفه ای باید مدام اطلاعات تخصصی خود را از طریق تحقیقات علمی بروز نماید تا از فنون بروز برای حل مشکلات فردی و خانوادگی مراجع کنندگان استفاده نمایند.

رعایت زمان و بموقع حاضر شدن در جلسات درمانی یکی دیگر از ویژگی های یک روانشناس خوب محسوب می شود. داشتن تجربه یکی دیگه از ویژگی های منحصر بفرد یک روانشناس خوب است. این امر باعث می شود که روانشناس با تجربه برای بهبود مشکلات روانشناختی افراد برنامه‌های کاربردی ارائه می‌دهد. تست‌های شخصیت، هوش، عملکرد و استعداد توسط روانشناسان طراحی می‌شوند. انجام مشاوره در هریک از زمینه‌ها تاثیر زیادی در حل مشکلات رفتاری، احساسی و شخصیتی دارد و باعث بهتر شدن زندگی می‌شود.

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x